Partnerzy

Partnerem projektu,  jest firma M.E.P. Europrojects Granada (Mobility European Projects Granada), mieszcząca się w sercu Andaluzji  w Grenadzie. Okolica ta jest atrakcyjna turystycznie i posiada bogate dziedzictwo naturalne oraz kulturowe.
MEP Europrojekty Granada to organizacja posiadająca ośmioletnie doświadczenie w pośrednictwie przygotowania staży zagranicznych w ramach projektów Leonardo da Vinci, VETPRO, organizuje staże dostosowane do każdego typu projektu w ramach LdV, IVT, PLM lub Erasmus. Jest organizacją stworzoną z wysoce wykwalifikowanej i doświadczonej grupy profesjonalistów z ogromnym doświadczeniem w czynnościach praktycznych i w uczestnictwie w projektach Leonardo da Vinci Mobility wśród wszystkich krajów europejskich w najbardziej zróżnicowanych dziedzinach, jak: edukacja i nauczanie, turystyka, hotelarstwo, gastronomia, obsługa restauracyjna i catering, specjalizacje techniczne, handel międzynarodowy, piekarnictwo, cukiernictwo, opieka zdrowotna i społeczna, uroda i fryzjerstwo, nauka i nauczanie języków obcych, branża technologii komputerowych, administracja i zarządzanie, współpraca i relacje międzynarodowe, bibliotekarstwo itp.
Firma zapewnia kompletną organizację staży uczniowskich, bogatą ofertę miejsc praktyk w zakładach hotelarskich zlokalizowanych w Granadzie (hotele: Alixares, Novas, Corona). Zapewnia wszechstronną obsługę zawierającą: zakwaterowanie, transport lokalny oraz z lotniska, kurs języka hiszpańskiego, zajęcia kulturowe, monitoring, doradztwo, ocena i certyfikacja, a także wycieczki do Sevilli, Cordoby i Malagi , które uatrakcyjnią pobyt w Hiszpanii.

www.mepegranada.com

M.E.P. na facebook

 

W realizacji projektu partneruje nam niemiecka firma edukacyjna Internationaler Bund  z Frankfurtu, działająca jako organizacja przyjmująca w ramach europejskich programów mobilności.
IB jest organizacją o zasięgu międzynarodowym, posiada 700 ośrodków w 300 miejscowościach w Niemczech i zatrudnia 12000 pracowników. Źródłami finansowania działalności IB są: dotacje publicznych instytucji, jak np. urząd pracy, gminy, ministerstwa, organizacje dwunarodowe, fundusze i programy Unii Europejskiej oraz darowizny.
Internationaler Bund, Centrum Wspierania i Integracji we Frankfurcie nad Odrą zatrudnia ponad 30 pracowników i oferuje kształcenie osób bezrobotnych oraz uczących się w takich dziedzinach jak: gastronomia (kucharz, kucharz małej gastronomii, kelner), budowlanka, stolarstwo oraz w firmie symulacyjnej (komunikacja biurowa). Zajęcia  odbywają się w warsztatach na terenie ośrodka IB.
IB we Frankfurcie n. Odrą dysponuje wieloletnim doświadczeniem w realizacji międzynarodowych projektów. Co roku organizuje spotkania młodzieży w ramach Polsko - Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz staże zawodowe dla uczniów i osób poszukujących zatrudnienia w ramach programu Leonardo da Vinci. Swoim Partnerom (szkoły zawodowe, urzędy pracy, jednostki Ochotniczych Hufców Pracy, fundacje) IB oferuje wymianę doświadczeń dla kadry zajmującej się kształceniem zawodowym (Programy Leonardo da Vinci Grundtvig i EFS). Realizowane są także szkolenia polsko-niemieckie w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej. Dzięki udziałowi w licznych międzynarodowych projektach, IB dysponuje partnerami we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

http://internationaler-bund.de/