Partnerzy

Pierwszym partnerem projektu,  jest firma M.E.P. Europrojects Granada (Mobility European Projects Granada), mieszcząca się w sercu Andaluzji  w Granadzie. Okolica ta jest atrakcyjna turystycznie i posiada bogate dziedzictwo naturalne oraz kulturowe.

Jest to organizacja posiadająca dziesięcioletnie doświadczenie w pośrednictwie przygotowania staży zagranicznych w ramach projektów Leonadro da Vinci, VETPRO. Organizuje staże dostosowane do każdego typu projektu( w ramach LdV, IVT, PLM lub Erasmus). Zakres działania firmy europejski.

Firma zapewnia kompletną organizację staży uczniowskich, bogatą ofertę miejsc praktyk w zakładach  zlokalizowanych w Granadzie i regionie. Zapewnia wszechstronną obsługę zawierającą: zakwaterowanie, transport lokalny oraz z lotniska, kursy językowe i kulturowe, organizacja programu, monitoring, doradztwo, ocena i certyfikacja, a także wycieczki , które uatrakcyjnią pobyt w Hiszpanii.

Ponadto pomagają w przygotowaniu wszystkich niezbędnych dokumentów przed przyjazdem grupy oraz w trakcie jej pobytu. Pod koniec pobytu organizacja wystawia certyfikat potwierdzający trening pedagogiczny, językowy oraz kulturalny.

Partner posiada szeroką sieć sprawdzonych organizacji prywatnych oraz publicznych, z którymi współpracuje w ramach projektów Leonardo da Vinci oraz Erasmus. Dzięki temu zapewniają miejsca pracy jak najbardziej dopasowane do potrzeb każdego stażysty.

Associaç?o Intercultural Amigos da Mobilidade (A.I.A.M.) jest drugą instytucją, z którą współpracujemy w ramach  projektu pt.: ?Zdobywany doświadczenie w Europie na potrzeby regionalnego przemysłu.? Firma specjalizuje się w organizowaniu europejskich praktyk zawodowych, spotkań tematycznych, oraz wspieraniu międzynarodowych programów mobilności.

Siedziba firmy mieści się w północnej części Portugalii, u wybrzeży oceanu Atlantyckiego w Barcelos. Instytucja ma możliwość zorganizowania praktyk zawodowych w wielu miejscach w kraju, takich jak: Braga, Barcelon, Esposende Beach, Praia da Rocha i Funchal.

Dzięki możliwości kontaktu internetowego z instytucjami z całego świata, projekty mobilności prowadzone przez A.I.A.M. są skierowane do uczestników lokalnych oraz międzynarodowych.

W roku 2012 instytucja przyjęła 263 uczestników projektów mobilności, natomiast już rok później liczba uczestników zwiększyła się do 808 osób, które pochodziły z wielu krajów takich jak: Hiszpania, Francja, Włochy, Grecja, Estonia, Litwa, Łotwa, Niemcy, Szwecj

A.I.A.M , jako organizacja goszcząca, organizuje programy mobilności od maja 2012 roku. Przez prawie dwuletni okres pracy, instytucja przyjęła ponad 1100 uczestników i jest najprężniej działającą organizacją w Portugalii. Ciągle się rozwija i rozbudowuje swoje zaplecze socjalne, na budowie nowych obiektów znaleźli zatrudnienie nasi budowlańcy.

W kontekście programu Erasmus+ instytucja A.I.A.M. skupia się na monitoringu i organizacji miejsc praktyk zawodowych, kursów językowych, zakwaterowania i wyżywienia oraz spotkań kulturowych dla uczestników projektów mobilności.

Dzięki wykwalifikowanej kadrze zarządzającej w dziedzinie edukacji zawodowej Associaç?o Intercultural Amigos da Mobilidade wspiera różnego typu projekty, których głównym celem są zadania związane z pełnieniem funkcji organu instruktarzowego i instytucji przyjmującej dla uczestników projektów.