Podsumowanie

Podczas tegorocznych obchodów 45- lceia szkoły zaprezentowano dorobek minionych lat pod hasłem ?Jesteśmy dziećmi epoki?.  Niebywałym sukcesem szkoły są staże zagraniczne dla uczniów finansowane z funduszy unijnych w ramach różnych akcji. Tegoroczny projekt pt. ?Zdobywamy doświadczenie w Europie na potrzeby regionalnego przemysłu? finansowany z funduszy projektu  Erasmus +  Kształcenie i Szkolenie zawodowe, został uroczyście podsumowany na gali 45- lecia Zespołu Szkół Zawodowych w Złotoryi ,  w dniu 16 października 2015r.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, przedstawiciele władz, nauczyciele, rodzice, emerytowani nauczyciele oraz sympatycy szkoły czyli uczniowie.

Podczas uroczystości wręczono uczestnikom stażu tz. paszport do Europy, czyli Certyfikat Europass-Mobility potwierdzający zdobyte umiejetności i kompetencję zawodowe. Na scenę wywołano 40 osób,  które uczestniczyły w wyjazdach zagranicznych do Granady w Hiszpanii i Barcelos w Portugalii.

Po gali zaproszono wszystkich do holu Złotoryjskiego Ośrodka Kultury na słony i slodki poczęstunek , gdzie przy kawie i herbacie omawiano sukcesy stażystów i promowano projekt Erasmus +.

Piszą o nas

 

Erasmus Plus na Złotoryjskich Targach Pracy

Zorganizowane 08 kwietnia 2016 r. przez Powiatowy Urząd Pracy ?Złotoryjskie Targi Pracy? były wyjątkową okazją dla Zespołu Szkół Zawodowych w Złotoryi do zaprezentowania  oferty edukacyjnej  szkoły oraz staży zagranicznych organizowanych dla młodzieży w ramach programów  edukacyjnych Unii Europejskiej, w tym Erasmus Plus.
Kolorowe Rollupy  reklamujące kierunki kształcenia  w szkole oraz zrealizowane staże zawodowe w przedsiębiorstwach europejskich w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Portugalii i Włoszech przez ponad 250 uczniów kierunków technicznych, przyciągały uwagę i zainteresowanie zgromadzonych gości.
Szczególnie zależało nam na doinformowaniu lokalnych pracodawców licznie zgromadzonych na Targach o profesjonalnym przygotowaniu zawodowym młodzieży szkoły, która poza granicami kraju od wielu lat zdobywa kwalifikacje i doświadczenie zawodowe potwierdzone międzynarodowymi certyfikatami oraz poznaje aspekty pracy zawodowej w innych warunkach kulturowych i językowych.
Są to bardzo cenne kompetencje,  zawsze brane na pierwszym miejscu przez pracodawców w procesie rekrutacji, więc życzymy powodzenia naszym absolwentom - stażystom na rynku pracy a pracodawcom kompetentnych pracowników.
Danuta Karolak ? kierownik szkolenia praktycznego

Promocja ERASMUSA Plus wśród GIMNAZJALISTÓW

Tegorocznych gimnazjalistów zaproszono 22 kwietnia 2016 r. do szkoły na coroczne ?Drzwi otwarte? promujące Zespół Szkół Zawodowych w Złotoryi.  Była to kolejna okazja  do zaprezentowania Programów Edukacyjnych Unii Europejskiej przed młodzieżą i gronem pedagogicznym szkół gimnazjalnych.
Praktyki zawodowe organizowane dla uczniów szkoły w formie staży zagranicznych oraz unijne środki finansowe przeznaczane na ich realizację robią mocne wrażenie na osobach młodych -gimnazjalistach.
Projekty unijne realizowane przez Zespół Szkół Zawodowych w Złotoryi są pozytywnym wizerunkiem dla placówki, gdyż wielu z odwiedzających potencjalnych kandydatów wyszło z przekonaniem, że jest to szkoła ich marzeń ? szkoła, która wysyła uczniów na praktyki zagraniczne.
Ponadto, młodzież widzi szansę rozwoju w uczestnictwie w stażach finansowanych ze środków Unii Europejskiej. Promowanie programu Erasmus Plus przez uczniów szkoły daje oczekiwane efekty na propagowanie pozytywnych skojarzeń o państwach Unii Europejskiej wśród młodych ludzi.

Promujemy się przed młodzieżą z Bautzen

Promocja projektu i jego rezultatów przed młodzieżą i nauczycielami zaprzyjaźnionej niemieckiej szkoły z Bautzen,  podczas gościnnej wizyty w Zespole Szkół Zawodowych w Złotoryi, dnia 18 maja 2016r.

Wyróżnienie projektu w Warszawie

Projekt ?Zdobywamy doświadczenie w Europie na potrzeby regionalnego przemysłu? realizowany w ramach projektu Erasmus plus został zgłoszony przez szkołę na ogólnopolski  konkurs ?Szkoła zawodowa najwyższej jakości? na najlepsze praktyki szkół zawodowych, zorganizowany przez Fundację ?Fundusz Współpracy? i Mazowieckie Kuratorium Oświaty.
W ocenie ekspertów projekt stażu zagranicznego dla 40 uczniów szkoły  został zakwalifikowany jako ?Dobra praktyka? w dziedzinie zapewnienia jakości kształcenia zawodowego. Dzięki temu dnia 03 czerwca 2016 r. na uroczystej gali konkursowej w trakcie konferencji podsumowującej projekt ?Europejskie rozwiązania w zapewnieniu jakości? szkoła otrzymała za tę praktykę dyplom z tytułem ?Szkoły zawodowej najwyższej jakości?.