Realizacja

 

W niedziele  09.07.2017r o 6:30 wylecieliśmy z Berlina do Malagi. Podróż przebiegła bez żadnych komplikacji i po ponad trzech godzinach lotu mogliśmy cieszyć się z szczęśliwego lądowania. Na lotnisku w Maladze przywitała nas Pani Aneta Sikora z "Celei", którą organizacja partnerska wyznaczyła na opiekuna naszego kursu. Po omówieniu spraw organizacyjnych autobusem udaliśmy się w stronę Granady. Na miejscu rozlokowaliśmy się w hotelu, a późnym popołudniem w ramach czasu wolnego wszyscy wybraliśmy się do rynku w Granadzie, gdzie mogliśmy podziwiać zabytkowy charakter tego przepięknego miasta. W poniedziałek rano o 9:00 zaczęliśmy pierwsze zajęcia z nauki języka angielskiego. Zostaliśmy podzielenia na dwie 6-osobowe grupy, którymi zajęli sie przesympatyczni "native-speakerzy" Samantha i Michael. Pięć godzin intensywnych zajęć upłynęło w miłej atmosferze i wszyscy bardzo zadowoleni zgodnie stwierdzili, że nie mogą doczekać się kolejnej porcji wiedzy w następnych dniach.

 

To już półmetek! Niewyobrażalne jak szybko minął tydzień. Czyja to zasługa? Bez wątpienia Międzynarodowego Centrum Edukacji Językowej - CELEI. Nauczyciele języka angielskiego są wspaniali - wspomniani wcześniej Michael i Samantha, do których dołączyła genialna Loi. Dodatkowym atutem jest miejsce, w którym oswajamy się z językiem angielskim. Granada wszystkich nas zachwyciła. Zajęcia kulturowe w Polsce oczywiście wspaniale zachęcały nas do poznania Hiszpanii, jednak to co zastaliśmy na miejscu przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Oczywiście na całość wrażenia mają wpływ głównie ludzie. Naszą opiekunką jest cudowna Aneta Sikora, która włada nie tylko językiem angielskim, ale również hiszpańskim i francuskim (oczywiście oprócz polskiego). Szkoła założona ok. 30 lat temu preferuje nowe techniki nauczania oparte na interaktywnych zajęciach językowych. Mogliśmy to sprawdzić przy okazji wizyty grupy młodych Amerykanów, z którymi prowadziliśmy krótkie konwersacje. Szkoła usytuowana jest w dzielnicy Albaicin, na wzgórzu, gdzie z placu Św. Mikołaja rozciąga się piękny widok na słynną Alahambrę.  Trzeba stwierdzić, że tydzień minął pracowicie i efektywnie. Za to czekała nas nagroda  weekendowe wycieczki do Sewilli i Nerhy. Sewilla to stolica Andaluzji, gdzie obejrzeliśmy piękny Plac Hiszpański, imponującą katedrę i bajeczne królewskie ogrody Alcazar, natomiast w Nerha spenetrowaliśmy jaskinię krasową z kalcytowymi naciekami, gdzie jedna miała wysokość ponad 30 metrów! Od poniedziałku znowu podejmujemy wyzwanie: "Z angielskim za pan brat"!

  

W dniu 21.07 2017r. zakończyliśmy udział w kursie języka angielskiego w Granadzie. Pobyt był dla uczestników niezwykłym przeżyciem, wspaniałym doświadczeniem oraz cudowną integracją. Nauka języka angielskiego trwała przez cały czas naszego pobytu, zajęcia zaczynały się o godzinie 9:00, a kończyły o 14:00, w sumie odbyło  się 50 godzin zajęć, to naprawdę sporo!!! Nawet zorganizowane wycieczki odbywały się w języku angielskim pod czujnym okiem Michaela i Samanthy oraz Arturo. Wolne chwile upływały nam na powtórkach i utrwalaniu materiału, to czy osiągnęliśmy nasz cel można było ocenić w ostatnim dniu nauki, kiedy przystąpiliśmy do egzaminu końcowego. Każdy z nas zajął pojedyncze miejsce z pięciostronicowym testem i starał sie jak najlepiej rozwiązać poszczególne zadania. Na szczęście wszyscy zdali  i na uroczystym, pożegnalnym obiedzie zostały rozdane przez naszych nauczycieli i Panią Anetę Sikorę CERTYFIKATY. Niełatwo Nam było rozstać się z tak wspaniałymi ludźmi, wspaniała organizacja ,ciekawe lekcje , przepiękne miasto  Granada, wniosły do naszego warsztatu pracy bogactwo niezapomnianych doświadczeń. Każdy z nas na pewno w jakiś sposób będzie chciał kontynuować naukę języka angielskiego, to bardzo pozytywne doświadczenie. Nawiązywanie kontaktów międzynarodowych, dzielenie się doświadczeniami z innymi pracownikami wpłynie pozytywnie na jakość kształcenia zawodowego. Doświadczenie zdobyte przez uczestników projektu oraz wzrost naszych kompetencji muszą znaleźć przełożenie na plan strategicznego rozwoju naszej szkoły.

Prezentacja z realizacji projektu